З розширенням асортименту мінітехніки, набагато різноманітнішим став і вибір мастильних речовин для неї. Кожен господар має змогу підібрати мастило відповідно до типу та особливостей своєї техніки. Як обрати мастило, яке не нашкодило б роботі чотирьохколісного помічника, а, навпаки, сприяло б його ефективній експлуатації ми розповімо у цій статті.

1. Вивчіть характеристики свого мінітрактора.

Перед здійсненням покупки мастила для свого мінітрактора спершу слід уважно ознайомитись з вказаними у техпаспорті трактора рекомендаціями. Виробник нерідко зазначає, яке саме масло найкраще підходить тій чи іншій моделі. Варто також враховувати і те, що масло виготовляють з урахуванням не типу машини в цілому, а наявному у ній марки двигуна.

2. Слідкуйте за станом техніки.

Якщо наявне у двигуні масло не відповідає рекомендаціям виробника, то перед його заміною слід ретельно очистити двигун за допомогою спеціального засобу. Якщо ж масло було підібрано правильно, то замінювати його варто лише у випадку високих витрат. В такому разі слід використовувати більш в’язке, напівсинтетичне мастило.

3. Переконайтесь у якості мастила.

Після визначення з маркою масла слід приділити увагу таким критеріям як вид та в’язкість. Досвідчені користувачі тракторів та покупці мастила для цього виду техніки рекомендують пам’ятати, що на високотемпературну в’язкість масла впливають пробіг та час експлуатації двигуна. Обирати масло за цим критерієм необхідно лише з наявних у рекомендованій виробником лінійки мастил.

Типи мастил для мінітракторів

Не варто нехтувати і інформацією, яку вказують на етикетках. Особливу увагу слід звертати на клас якості та допуск виробника, оскільки це є немало важливим. Існує спеціальне кодування (SAE, API, ACEA), прийняте виробниками по всьому світу, для допомоги власникам техніки при виборі. 

SAE – класифікація, створена Американською асоціацією автомобільних інженерів. Згідно неї, за в’язкістю масла поділяються на такі:

-          Літні, найбільш в’язкі: SAE 20. SAE 30, SAE 40, SAE 50, SAE 60. Чим вищою є цифровий показник, тим більш в’язким є масло;

-          Зимове, менш в’язке: SAE 0W , SAE 5W , SAE 10W , SAE 15W , SAE 20W. Тут буквa W являється ідентифікатором того, що те чи інше масло належить до класу зимових;

-          Та всесезонні: SAE 0W -30 , SAE 0W -40 , SAE 5W -30 , SAE 5W -40 , SAE 10W -30 , SAE 10W -40 , SAE 15W -40, SAE 20W -40.

    API – класифікація американського інституту нафти, яка поділяє масла на такі:

- S (від англійського слова «service», підходить для бензинових двигунів): SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SJ, SL, SM. Якість масла залежить від того, наскільки близько друга буква знаходиться до літери А за алфавітом.

- С ( від англійського слова «commercial», призначене для дизельних двигунів): CA, CB, CC, CD, CE, CF, CF -2, CF -4 , CG -4 , CH -4 , CI -4 , CJ -4. Як у попередньому випадку, наближення до букви А свідчить про якість двигуна та масла, яке йому підходить.

В цій класифікації присутні варіанти масел для обох типів двигунів, а саме: SG / CD, SJ / CF.

Європейська асоціація автомобільних представників створила власну класифікацію ACEA, яка поділяє всі види мастил на такі типи:

-          А( для бензинових двигунів): A1 , A2 , A3 , A5;

-          В (для дизельних): B1 , B2 , B3 , B4 , B5;

-          С ( енергозберігаюче масло для бензинових та дизельних двигунів, які працюють, використовуючи паливо з низьким рівнем сірки): С1, С2, С3;

-          Е ( для важких дизельних двигунів): E1 , E2 , E3 , E4 , E5 , E6 , E7.

Бути обізнаним про види мастил та їхні особливості дуже корисно та важливо для кожного власника техніки. Проте інколи просто не обійтись без поради спеціаліста.

Купити мінітрактори в Україні

Якщо ви прагнете стати гарним господарем, то наш магазин «Трактор №1» точно знайде що вам запропонувати. В каталогах на нашому сайті кожен охочий зможе ознайомитись з продукцією від відомих японських, корейських та китайських виробників, зокрема з такими брендами, як: МІЦУБІСІ, КІОТІ, БРЕНСОН, ЧЕРІ (CHERY), ДОНГФЕНГ, ФОТОН (ДТЗ), БУЛАТ, ДЖИНМА, СІНТАЙ та низки інших.

Кожен з них заслуговує на шанс стати поповненням технічного арсеналу вашого господарства!

Якщо ж ви хочете на власні очі оглянути мінітрактори та особисто поспілкуватись з представниками нашої компанії – завітайте у відділення «Трактор №1» в одному з міст України.