Важливим елементом ефективної роботи в межах сільськогосподарської, будівельної, комунальної та аграрної сфер є трактори. У поєднанні з іншими технологічними приладами вони забезпечують можливість працювати з вищою ефективністю та досягати поставлених цілей у значно коротші терміни. Перш, ніж стати одним з найбільш функціональних засобів, трактор пройшов довгий період свого становлення. Розповімо про це детальніше далі в статті.

Важливі дати в історії

Історія трактора бере свій початок з XIX століття. Поява парового двигуна стала потужним поштовхом для виробництва автомобілів та тракторів. У 1837 році Джон Гіткот, англійський інженер, представив світовій спільноті перший гусеничний трактор. Він був оснащений паровим двигуном й призначався для використання при оранці та осушенні боліт.  1850 рік знаменувався появою сільськогосподарського пристрою з пересувним паровим двигуном. Його ефективність та мобільність була заслужено оцінена й впродовж наступних 50-ти років кількість техніки такого типу збільшилась до двох тисяч одиниць. У 1892 році Джон Фроліх винайшов трактор, який міг працювати на нафтопродуктах, проте популярність він отримав тільки через 10 років після цієї дати. У 1896 році інженери з Америки Хартон та Парр представили розробку трактора з двигуном внутрішнього згорання, що дуже серйозно вплинуло на тракторне виробництво. У 1902 році Ден Елборн змайстрував прототип трьохколісного трактора. Його задумка знайшла немало прихильників, внаслідок чого за короткий час було побудовано понад 500 одиниць таких машин. 1912 рік – початок випуску тракторів компанією «Холт Парр». Їхні машини були оснащені звичайними колесами спереду та металічними стрічками на опорних колесах ззаду. Пізніше інженери змінили задумку та почали будувати трактори на повністю гусеничному ходу.

Мінуси та плюси використання тракторів

Попри великий ажіотаж, викликаний появою тракторів, аграрії не наважувались активно використовувати цю техніку через велику вагу агрегатів та їхній негативний вплив на грунт. Крім цього, машини потребували відповідного обслуговування й нерідко виходили з ладу. А ремонт та покупку нових деталей міг дозволити собі на той час далеко не кожен господар.

Не зважаючи на ці мінуси, використання тракторів у сільському господарстві – це прогресивна ідея, від якої не хотіли відмовлятись, й розробники почали працювати над модернізацією машин та розвитком спеціалізованих майстерень для ремонту техніки.

Ривок у тракторобудуванні

Ця галузь промисловості почала стрімко розвиватись з 1917 року у зв’язку з масовим виробництвом тракторів на заводах Генрі Форда у США, Ірландії та Великобританії.

У Радянському Союзі будівництву тракторів почали приділяти увагу після 1917 року. Влада виділяла великі кошти для галузі тракторобудування та у 1921 році видала Декрет Ради Народних Комісарів про визнання сільськогосподарського машинобудування справою надзвичайної важливості.

Значними здобутками радянських інженерів у будівництві тракторів стали:

-           У 1919 році - трактор «Гном» (Я. Маміна), оснащений нафтовим двигуном;

-          У 1922  - трактор «Коломенец – 1» (Е. Львова);

-          У 1922-23 – «Запорожець» (Л. Унгера) та ін.

Особливу популярність отримав трактор «Комунар», побудований на паровозобудівному заводі у Харкові у 1924 році. Перші тракторні машини випускались невеликими партіями. З часом збільшилась кількість професійних майстрів у галузі тракторобудування. Відповідно, обсяги продукції та рівень їхньої якості ставав вищим. З розвитком науки та зміною потреб у сільському господарстві  на зміну великим громіздким машинам прийшли мінітрактори. Вони вже давно стали важливою частиною сільськогосподарського обладнання.

Купити мінітрактори в Україні дає можливість чимало магазинів. Наша компанія «Трактор №1» готова запропонувати охочим поповнити арсенал своєї сільськогосподарської техніки великий асортимент  агрегатів високої потужності за доступними цінами. Оформити покупку на нашому сайті – це питання кількох хвилин, адже зручний інтерфейс та детальний опис товарів сприятимуть комфортному шопінгу. За потреби ви завжди можете звернутись за консультацією до менеджерів «Трактор №1» в режимі онлайн чи по телефону.