Як і будь-яка інша техніка, мінітрактор потребує підготовки перед повноцінним експлуатаційним періодом. Спеціалісти наполегливо рекомендують не нехтувати основними правилами догляду за мінітрактором й після покупки або серйозних ремонтних робіт проводити обкатку. Її загальна тривалість становить 30 годин, проте все залежить від типу техніки та її особливостей.

Для чого потрібно здійснювати обкатку?

Цей процес потрібен для того, щоб всі деталі «притерлись» одна одної й підготувались до ускладнених навантажень у майбутньому. Обкатку проводять перед початком роботи у полі при оптимальному навантаженні.

Обкатка не лише допомагає власнику познайомитись з можливостями купленої техніки та особливостями її експлуатації, а й подовжити термін її роботи. До того ж, в процесі обкатки часто виявляються дрібні несправності, завдяки чому їх можна вчасно усунути.

Важливо пам’ятати, що як для проведення обкатки, так і подальшої експлуатації мінітехніки слід використовувати лише масла, рекомендовані виробником, й дотримуватись всіх вказаних у техдокументах інструкцій.

Як підготуватись до обкатки мінітехніки?

Незалежно від того, проводиться обкатка нової техніки чи техніки після ремонту, складається вона з трьох етапів. Перший крок являє собою обкатку мінітрактора на холостому ходу, далі поступово додаються передачі і наостанок перевіряється робота за різних типів навантажень.

До початку проведення цих робіт слід змастити вузли та механізми мінітрактора й перевірити надійність їхніх кріплень. Важливо також звернути увагу на рівень мастила у всіх ємностях та тиск кожної з шин. Наступний крок – заправка палива, регулювання ременів вентилятора, генератора, компресора та інших механізмів й заправка води.

Як провести обкатку мінітрактора?

Перший етап триває близько 15 хвилин й включає у себе перевірку роботи двигуна на холостому ходу. На мінімальних обертах техніка працює впродовж перших 5 хвилин, вони й являються найважливішими. Далі їх збільшують.

Під час першого етапу обкатки важливо звертати увагу на звук працюючого двигуна. Завдяки цьому можна визначити дефекти роботи. Слід провести й ретельний огляд, в процесі якого може виявитись протікання палива, масел, води й інші інші недоліки.

Другий етап являє собою обкатку мінітрактора з прикріпленим до нього навісним обладнанням, масою до 200 кг. Це дозволить перевірити гідросистему машини. Після запуску гідронасосу двигун вмикають на середні оберти, при яких він повинен працювати впродовж 15-20 хвилин. В цей час слід опускати й підіймати навісне обладнання, паралельно проводячи перевірку роботи рукоятки. Рукоятка повинна автоматично повертатись у нейтральне положення після завершення робочого ходу, а навісне обладнання – рухатись плавно, без зайвих ривків та вібрацій.

Третій етап – власне обкатка мінітрактора. Для цього потрібно виставити однакову ширину колії передніх та задніх коліс й перевірити тиск в шинах. Тривалість обкатки корейських та китайських тракторів становить 15 годин. Цього достатньо для того, щоб підготувати техніку до роботи на великих полях, в сільському господарстві та інших видів робіт з великим рівнем навантаження.

Проведення обкатки не достатньо для справної роботи мінітрактора в майбутньому. Варто пам’ятати про його регулярне та систематичне техобслуговування. За умов частої експлуатації рекомендовано раз у 10 годин між змінами перевіряти роботу основних механізмів та систем, щомісяця очищувати вузли, щосезону – проводити планову профілактику поломок та усувати навіть найменші недоліки.  

Сучасна техніка вирізняється тривалим терміном своєї експлуатації й високими характеристиками. Купити мінітрактори від найкращих корейських, китайських, японських та українських виробників за доступними цінами можна у магазинах компанії «Трактор №1». В представництвах нашого магазину представлено мінітрактори від таких відомих брендів, як:

-          Dongfeng;

-          Foton-Lovol;

-          Branson;

-          Chery;

-          Kioti;

-          Jinma;

-          Mitsubishi;

-          Shifeng;

-          Xingtai та низки інших.

За детальною інформацією та будь-якими уточненнями звертайтесь за номерами гарячої лінії, вказаними на сайті.