Паливна система або система живлення паливом - механізм мінітрактора, за допомогою якого паливо надходить до двигуна, очищається і зберігається. Паливна система впливає на безперебійність та економічність роботи всього машинно-тракторного агрегату.

Ознаками нормального функціонування системи живлення є:

- відсутність витікання палива;

- вихід відпрацьованих газів з труби без помітного димлення;

- відсутність засміченості фільтруючих елементів тонкого очищення палива;

- момент подачі палива у дизеля встановлений відповідно до технічних вимог;

- в повітреочиснику відсутнє підсмоктування повітря;

- піддон повітроочисника заповнений незабрудненим маслом на встановленому рівні.

Профілактика можливих поломок

Оскільки стан паливної системи багато в чому впливає на роботу двигуна і інших механізмів мінітрактора, необхідно перед кожним новим сезоном роботи приділяти увагу турботі про систему харчування, яка буде включати в себе такі дії:

- заправка паливного бака чистим паливом;

- при появі витікань, неодмінно їх усунути;

- при потраплянні повітря в систему відкрити продувний вентиль на фільтрі тонкої очитки і прокачати паливо, скориставшись ручним насосом. Продовжувати до моменту, поки паливо, яке виходить з контрольної трубки, не буде містити в собі бульбашки повітря.

- очищати насос і форсунки від пилу;

- перевіряти міцність кріплень форсунок і насоса до двигуна.

Несправності системи живлення і способи їх усунення

Причиною труднощів із запуском дизеля або його нездатністю розвинути повну потужність може бути:

- відсутність палива в паливному баку;

- потрапляння повітря в паливну систему;

- засмічення паливних фільтрів;

- знижений тиск;

- заїдання рейок паливного насоса і ін.

Для того, щоб подібних проблем не виникало, необхідно регулярно перевіряти наявність і рівень палива і стежити за його кількістю, усувати підсос повітря і контролювати, щоб повітря в паливній системі не було, промивати деталі фільтра або замінювати їх при необхідності, регулювати тиск впорскування палива з допомогою максиметра або еталонної форсунки, при заїдання рейки паливного насоса замінити насос або усунути заїдання його деталей.

Наша пропозиція

В інтернет-магазині компанії «Трактор №1» у кожного бажаючого є можливість ознайомиться з продукцією кращих японських, корейських, китайських та вітчизняних виробників і купити мінітрактори за доступною ціною. Ми готові запропонувати своїм клієнтам не тільки широкий асортимент товарів, але і зручні умови покупки, доставку, професійну консультацію і, якщо буде потрібно, сервісне обслуговування.