Як обрати тракторне масло

26 квіт. 2018 23:29:20
Як обрати тракторне масло

На сьогоднішній день перед власниками мінітракторів відкрито широке різноманіття мастильних речовин для їхньої техніки. Проте як обрати саме те тракторне масло, яке не спричинило б збоїв у роботі чотирьохколісних помічників, а, навпаки, сприяло їхній ефективній експлуатації?

Перед здійсненням покупки необхідно уважно ознайомитись з вказаними у техпаспорті трактора рекомендаціями. Традиційно виробник зазначає, яке масло підходить тій чи іншій техніці найкраще. Варто пам’ятати, що масло виготовляють з урахуванням не типу машини в цілому, а наявному у ній марки двигуна.

Якщо наявне у двигуні масло не відповідає рекомендаціям виробника, то перед його заміною слід ретельно очистити двигун за допомогою спеціального засобу. Якщо ж масло було підібрано правильно, то замінювати його варто лише у випадку високих витрат. В такому разі слід використовувати більш в’язке, напівсинтетичне мастило.

Після визначення з маркою масла слід приділити увагу таким критеріям як вид та в’язкість. Досвідчені користувачі тракторів та покупці мастила для цього виду техніки рекомендують пам’ятати, що на високотемпературну в’язкість масла впливають пробіг та час експлуатації двигуна. Обирати масло за цим критерієм необхідно лише з наявних у рекомендованій виробником лінійки мастил.

Не варто нехтувати і інформацією, яку вказують на етикетках. Особливу увагу слід звертати на клас якості та допуск виробника, оскільки це є немало важливим. Існує спеціальне кодування (SAE, API, ACEA), створене виробниками по всьому світу, для допомоги власникам техніки при виборі.  

SAE – класифікація, створена Американською асоціацією автомобільних інженерів. Згідно неї, за в’язкістю масла поділяються на такі:

-          Літні, найбільш в’язкі: SAE 20. SAE 30, SAE 40, SAE 50, SAE 60. Чим вищою є цифровий показник, тим більш в’язким є масло;

-          Зимове, менш в’язке: SAE 0W , SAE 5W , SAE 10W , SAE 15W , SAE 20W. Тут буквa W являється ідентифікатором того, що те чи інше масло належить до класу зимових;

-          Та всесезонні: SAE 0W -30 , SAE 0W -40 , SAE 5W -30 , SAE 5W -40 , SAE 10W -30 , SAE 10W -40 , SAE 15W -40, SAE 20W -40.

    API – класифікація американського інституту нафти, яка поділяє масла на такі:

- S (від англійського слова «service», підходить для бензинових двигунів): SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SJ, SL, SM. Якість масла залежить від того, наскільки близько друга буква знаходиться до літери А за алфавітом.

- С ( від англійського слова «commercial», призначене для дизельних двигунів): CA, CB, CC, CD, CE, CF, CF -2, CF -4 , CG -4 , CH -4 , CI -4 , CJ -4. Як у попередньому випадку, наближення до букви А свідчить про якість двигуна та масла, яке йому підходить.

В цій класифікації присутні варіанти масел для обох типів двигунів, а саме: SG / CD, SJ / CF.

Європейська асоціація автомобільних представників створила власну класифікацію ACEA, яка поділяє всі види мастил на такі типи:

-          А( для бензинових двигунів): A1 , A2 , A3 , A5;

-          В (для дизельних): B1 , B2 , B3 , B4 , B5;

-          С ( енергозберігаюче масло для бензинових та дизельних двигунів, які працюють, використовуючи паливо з низьким рівнем сірки): С1, С2, С3;

-          Е ( для важких дизельних двигунів): E1 , E2 , E3 , E4 , E5 , E6 , E7.

Бути обізнаним про види мастил та їхні особливості дуже корисно та важливо для кожного власника техніки. Проте інколи просто не обійтись без поради спеціаліста.

Якщо ви прагнете стати гарним господарем, то компанія «Трактор №1» знає що вам запропонувати. Ми не лише створимо всі умови для того, щоб ви могли купити мінітрактор за доступними цінами, а забезпечимо вас грунтовною інформаційною підтримкою та сервісним обслуговуванням.

В нашому онлайн – магазині кожен охочий зможе ознайомитись з продукцією від відомих японських, корейських та китайських виробників, зокрема з такими брендами, як:

- МІЦУБІСІ,

- КІОТІ,

- БРЕНСОН,

- ЧЕРІ (CHERY),

- ДОНГФЕНГ,

- ФОТОН (ДТЗ),

- БУЛАТ,

- ДЖИНМА,

- ЗУБР,

- DW,

- МАХІНДРА,

- СІНТАЙ та низки інших.

Кожен з них заслуговує на шанс стати поповненням технічного арсеналу вашого господарства!

Якщо ж ви хочете на власні очі оглянути мінітрактори та особисто поспілкуватись з представниками нашої компанії – завітайте у відділення «Трактор №1» у таких містах: Львів, Стрий, Луцьк, Івано-Франківськ, Мукачево, Чернівці, Кропивницький.